Kanepeler çocukluğumuzdan beri adına aşina olduğumuz, senelerdir evlerimizde kullanılan ve koltuk ya da sandalye gibi klasik ve temel mobilya ürünlerinden daha samimi bir havası olan ev eşyalarındandır. Bu sayede oldukça standart modelleri bulunduğundan birçok kişinin de sahip olduğu mobilyalardır. Farklı bir özelliği olarak yatak yapılabilmesi kanepelerin en çok tercih edilme sebeplerinin birisidir. Alt kısımlarının da depolama alanı olarak kullanılabilmesi sayesinde evlerinizin demirbaşları arasında yerini alır. Kanepeler içinde koltuklar gibi çeşitliliğe rastlanmadığını, oldukça temel birkaç modelinin olduğunu düşünen insanlar olabilir.

Genellikle üç kişinin sığabileceği boyutlarda tasarlanan, koltuklara nazaran daha sert minderleri bulunan ve düz renkli ürünlerin birbirlerine benzedikleri düşünülebilir. Ancak son zamanların mobilya üretiminde kanepelerin de sahip olduğu çeşitlilik gittikçe artmakta; neredeyse koltuk gruplarının çeşitliliğiyle yarışmaktadır. Kumaş türlerinin artması, modellerdeki değişiklikler ve bu sayede farklılaşan görünümleri ile bu mobilyalara daha sıcak yaklaşacağınızı tahmin ediyoruz. Zaten oldukça faydalı ve rahat oldukları için insanların tercih edebilecekleri ürünlerken tasarıma merak duyanlar ve şıklığa da önem verenler için artık kanepe modellerini göz ardı etmek mümkün değildir.

Tasarımını gerçekleştirdiğimiz ürünlerimiz içinde görselliği kadar rahatlığına da bir o kadar önem verdiğimiz mobilyalardan olarak konfor açısından sizi en çok tatmin edecek eşyalardır. Zaten yatak haliyle fazlasıyla rahatken oturma pozisyonunda da sizi en iyi şekilde ağırlar ve dinlenmenizi sağlar. Yumuşak kumaş ve geniş oturma minderleri ile uzun günlerin sonunda kanepe keyfini yapmak için sabırsızlanabilirsiniz. Genellikle yüksek minderler ve bunları tamamlayan yastıklar ile dizayn edildikleri için görüntü açısından da rahatlığın simgesi haline gelmişlerdir. İkili kanepe olarak da köşe kanepesi olarak da bulabileceğiniz modeller içinden size en fazla konforu ve keyfi sağlayacak modeli seçmek de oldukça eğlenceli bir süreç haline dönüşür.

Kanepeler uzun yıllar boyunca tekli bir şekilde satışa sunuldukları için koltuk takımlarından bu alanda da ayrılmışlardır. Fakat yine son yıllarda bu ürünlerin rahatlığını bir takım halinde yaşamak isteyenler için özel olarak düşünülen ve piyasaya sunulan pek çok kanepe grubu ortaya çıkmıştır. Böylece hem eviniz için tam takım bir mobilyaya sahip olabilir hem de bunu en rahat edeceğiniz mobilya çeşitlerinden birisi ile yapabilirsiniz. Sadece evinizde değil arzunuzca ofisinizde, cafelerinizin dış alanlarında, otellerinizde veya bürolarınızın bekleme alanlarında yer vererek ağırladığınız kişilerin konfor açısından memnun kalmalarını sağlayabilirsiniz.

 

Kanepe Üretim Aşamaları

Kanepe üretim aşamaları modelin belirlenmesinden materyal seçimine kadar planlı bir süreç ile gerçekleşmektedir. Müşterilerimizin de imalat sürecine katkıda bulunduğunu ilk başta belirtmemiz gerekir. Kumaşın cinsinden cila rengine, modelin boyutlarından desenlerine kadar mobilyanıza dair pek çok detayın üretiminde müdahalelerde bulunabilir ve taleplerinizi sunabilirsiniz. Bize kalan ise bütün bu planlama ve imalat süreçlerinde sizler için en iyi materyalleri ve işçiliği uygulamak; tam anlamıyla memnun kalacağınız bir ürünü en sonunda size sunmak olacaktır. Mobilya üretim atölyelerimizde bu amaçlar doğrultusunda işimizi yaparak kalitemizi her zaman daha da arttırmaya önem gösteriyoruz.

Dediğimiz gibi artık tek parça ürünlerin kanepe gruplarına doğru evrilmesi ile gelişen kanepe üretim sektörü de hızla yenilenmekte ve son moda tasarımlara gittikçe ayak uydurmaktadır. En rahat, ortopedik ve en dayanıklı malzemelerin bir araya gelerek oluşturduğu modeller, konfor alanı istediğiniz her yerde kullanıma uygun olarak üretilmektedirler. Rahatlığın yanında model konusunda da sürekli gelişen ve farklı tasarımları bünyesine katan bir alan olduğu için evinizde ya da ofisinizde değişiklik aradığınızda kanepe satın alarak hem pratik bir seçim yapmış olacak hem de modern bir şıklığı ortamınıza taşımış olacaksınız.